3-12 lipca 2015

Zarzucamy sieć na design

Data

4 lipca, godz.: 14:00-17:00

Lokalizacja: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia | Budynek IV | Sala F.017

Zapisy:

miejsc
Konieczne zapisy!

Miejsce:

PPNT Gdynia
Al. Zwycięstwa 96/98

Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat na warsztaty animacji poklatkowej. Wykorzystując technikę wycinanki oraz animacji materiałów sypkich i przedmiotów „wyłowimy” z morza rzeczy, które można znaleźć na jego dnie i przekształcimy je w elementy architektury oraz prototypy przedmiotów, wprowadzających innowacyjne rozwiązania w przestrzeń miejską.

Użyjemy do tego zarówno gotowych  materiałów: piasku, muszelek, kamyków, jak i sylwetek ryb oraz krabów, które będzie można rozcinać, przemalowywać, rozbudowywać. Łącząc i animując elementy „ożywimy” je i stworzymy film animowany obrazujący, jak różne tworzywa zamieniają się w prototypy przedmiotów i rozwiązania architektoniczne.

Po skończonych warsztatach film będzie udostępniony uczestnikom w formie elektronicznej - będą mogli umieścić go i oglądać w Internecie.  Poprzez realizację animacji dzieci będą miały szansę zaobserwować i doświadczyć, jak tradycja portowa Gdyni oraz doświadczenia lokalnej społeczności przekładają się na rozwiązania projektowe i modernistyczny dorobek miasta. Zachęcimy je do przyglądania się własnemu otoczeniu i do badania różnych materiałów oraz tworzyw. Dzięki temu zyskają świadomość,  że można aktywnie kształtować przestrzeń wokół siebie.

Warsztat prowadzą Ewa Żochowska + Iza Nakoneczna (Ferwork)

---

„Throw the net on design”-  stop motion animation workshop for children aged 7-12.

Items and materials „caught in net” will be transformed into architectural forms and prototypes of various objects. Children will play parts of animators and designers trying to make a movie together.

 

Prowadzący:

  • Studio Scenografii i Animacji „Ferwork“ zajmuje się scenografią teatralną i filmową, organizowaniem wydarzeń kulturalnych i edukacją artystyczno – filmową. Ważniejsze realizacje to : animacja i rekwizyty animacyjne do produkcji brytyjsko-polsko- norweskiej Salt; scenografia do teledysku Daddy’s Cash Boogie Woogie; elementy scenografii do spektaklu Anna Bolena dla Teatru Wielkiego w Łodzi; cykl warsztatów animacji filmowej Abecadło dla dzieci z Międzynarodowej Szkoły Edukacji Innowacyjnej w Łodzi; warsztaty scenograficzno – filmowe w ramach akcji Dzień Sąsiada dla Poleskiego Ośrodka Sztuki w Łodzi; warsztaty animacji filmowej dla festiwali Gdynia Design Days, Łódź Design Festival; cykliczne warsztaty w ramach eventów organizowanych przez Aquapark Fala; cykl warsztatów scenograficzno- filmowych dla dzieci „Śnieżynki w mieście”.

    pełne bio