3-12 lipca 2015

Zaprogramuj INSTRUMENT ZE WSZYSTKIEGO

Data

7 lipca, grupa wiekowa 7-9
8 lipca, grupa wiekowa 10-12

Lokalizacja: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia | Budynek IV | Laboratorium Innowacji Społecznych

ZAPISY poniżej

Miejsce:

PPNT Gdynia
Al. Zwycięstwa 96/98

Na zajęciach przekonacie się, że możliwości wykorzystania codziennych domowych sprzętów do działań muzycznych mogą być praktycznie nieograniczone. Wykorzystując proste w obsłudze elektroniczne sterowniki będziemy tworzyć instrumenty z czego tylko będziecie chcieli.

W trakcie warsztatu, szybko i sprawnie, wejdziecie w świat elektronicznych eksperymentów, Zdobyta na nim wiedza pozwoli Wam samodzielnie kreować na polu muzycznym i dźwiękowym. Poznamy podstawy programowania i wykorzystania elektronicznych czujników robiąc przy okazji sporo wesołego hałasu.

W trakcie warsztatów uczestnicy dowiedzą się jak można tworzyć proste elektroniczne instrumenty z wykorzystaniem popularnego kontrolera ARDUINO oraz darmowego oprogramowania komputerowego.

Prowadzący:

  • Z wykształcenia pedagog, z pasji prowadzący warsztaty z obszaru oprogramowania muzycznego, form dźwiękowych opartych na użyciu nowych technologii. Obecnie właściciel mobilnej pracowni edukacyjno-warsztatowej CREATIVELAB. Głęboko przekonany, że metoda warsztatowa to sposób na uwrażliwianie i odkrywanie świata przez dzieci i młodzież. Pasjonat zjawisk oczywistych i tych „nieco” bardziej ukrytych.

    pełne bio

  • Projektant, konstruktor, programista audio/video, skrzypek, kompozytor, założyciel „O” (www.o.bzzz.net) - studia specjalizującego się w tworzeniu interaktywnych instalacji multimedialnych, prowadzi warsztaty programowania interaktywnych multimediów, konstruuje instrumenty muzyczne.

    pełne bio

Harmonogram warsztatów:

7 / 07
ZAPISY
8 / 07
ZAPISY