3-12 lipca 2015

Dyplomy ASP: Architektura i Wzornictwo 2015

Data

3-12 lipca, godz. 10:00-20:00

Lokalizacja: Park Naukowo-Technologiczny Gdynia | Budynek III | Galeria Centrum Designu Gdynia

Miejsce:

PPNT Gdynia
Al. Zwycięstwa 96/98

Już po raz trzeci zapraszamy na wystawę Dyplomów wydziału Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku podczas Gdynia Design Days 2015.

Pomysł na prezentowanie dyplomów  uczelni z wieloletnimi tradycjami podczas jednego z najważniejszych festiwali designu w kraju nie jest odosobnioną praktyką. Od lat podczas Dutch Design Week dyplomy prezentują studenci z Eindhoven, podobne praktyki obserwujemy we Włoszech i Niemczech. Wystawa ma na celu zaprezentowanie młodych i świeżo upieczonych absolwentów poza murami macierzystej uczelni. W miejscu gdzie mają okazję poznać opinię nie tylko starszych kolegów działających na rynku zawodowo, ale również dziennikarzy, inwestorów jak i festiwalowych gości, entuzjastów designu. W tym roku po raz pierwszy zapraszamy nie tylko do zwiedzania wystawy, ale także na kuratorskie oprowadzenie i prezentację młodych projektantów. Będzie można z nimi osobiście porozmawiać i dopytać o intrygujące projekty, jak i również nawiązać współpracę.

„Architektura i Wzornictwo 2015” to wystawa, na której nie znajdziemy przypadkowych projektów. Prace zostały wyselekcjonowane przez profesjonalne jury składające się z przedstawicieli Akademii Sztuk Pięknych, Centrum Designu Gdynia i niezależnego eksperta. Do wystawy kwalifikowanych jest tylko 10 prac z Wzornictwa i 10 prac z Architektury Wnętrz. Wśród wyróżnionych obecnością na wystawie prac, będzie również przyznana nagroda Grand Prix ufundowana przez Centrum Designu Gdynia dla najlepszego dyplomu z każdego kierunku. Nagroda główna to wyjazd na Dutch Design Festiwal 2015 w Eindhoven.

Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie dyplomów odbędzie się 3 lipca podczas uroczystego otwarcia festiwalu.

Oprowadzanie kuratorskie wraz z prezentacją autorów: 5 lipca; godz. 14:00

Kurator wystawy: dr Marta Flisykowska

Prowadzący:

  • Pracuje na Wydziale Architektury i Wzornictwa w pracowni Designu Eksperymentalnego. Interesuje się różnymi aspektami projektowania, szczególnie w kontekście społecznym. Swoje spostrzeżenia wykorzystuje w projektach, wystawach i publikacjach, m.in. TAKE ME, co rocznej edycji Trend Book + (2010 – 2015) . Interesuje się różnymi aspektami projektowania, szczególnie w kontekście społecznym. Design traktuje jako spotkania lokalnych i globalnych przestrzeni kultury. Ceni rolę eksperymentu w designie, w swoich projektach często łączy tradycyjne techniki rzemieślnicze z nowymi technologiami.

    pełne bio