3-12 lipca 2015

W sieci

Data

7 lipca, godz.: 12:00-15:00

Lokalizacja: Terminal Designu | Plac Kaszubski | Gdynia

Zapisy:

miejsc
Konieczne zapisy!

Miejsce:

Terminal Designu
Plac Kaszubski

Jak wyglądałoby miasto superbohaterów? Na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć podczas warsztatów „W sieci!”. Stworzymy na nich wspólnie makietę miasta idealnego.

Uczestnicy podzieleni na kilkuosobowe grupy skonstruują budynki zaadaptowane do potrzeb kilku szczególnych postaci. Każda z nich ma inne potrzeby i oczekiwania, na które spróbujemy odpowiedzieć. Celem tego ćwiczenia jest zachęcenie dzieci do refleksji nad różnorodnymi potrzebami uczestników przestrzeni publicznej, siecią powiązań między nimi oraz wyzwaniami, które stwarza współdzielona przestrzeń. Czy możliwe jest stworzenie idealnego miasta w obliczu plątaniny oczekiwań komunikacyjnych, konstrukcyjnych i estetycznych? Zbadamy, jak wygląda życie w sieci!

Warsztat jest przeznaczony dla dzieci w wieku 6 – 11 lat.

 

Prowadzący:

  • Absolwentka Architektury Wnętrz, Historii Sztuki i Romanistyki, obecnie prowadzi własne studio projektowe. Wiedzę w obszarze “designu” zdobywała w szkołach trójmiejskich oraz w mediolańskiej NABA. Głównym obszarem jej działalności są wnętrza, meble oraz przedmioty codziennego użytku, a inspiracją jej projektów stała się wielokulturowość, niejednokrotnie ujawniająca się poprzez eklektyzm w przestrzeni oraz amalgamat niejednorodnych elementów czy konstrukcji w obiektach.

    pełne bio