3-12 lipca 2015

Uporządkowanie szyldów i reklam w Kielcach

Data

9 lipca, godz.: 18:30-19:00

Lokalizacja: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia | Budynek III | Sala F/H

Miejsce:

PPNT Gdynia
Al. Zwycięstwa 96/98

Podczas wykładu zostanie przedstawiony projekt kieleckiego Rynku, którego głównym założeniem było uporządkowanie szyldów i reklam lokali usługowych. Zaplanowano konsultacje społeczne, które miały na celu zwiększenie świadomości przedsiębiorców, mieszkańców i urzędników. Czy zaplanowane zmiany udało się wprowadzić w życie?

Nadmierna promocja przedsiębiorstw na kieleckim Rynku stwarza chaos informacyjny i nieład estetyczny. W ramach II edycji Italian Design School powstał projekt nowego wyglądu kieleckiego Rynku. Przedstawione zostały propozycje uporządkowania szyldów i reklam dla lokali usługowych na bazie wytycznych do projektowania i umieszczania nośników informacyjnych w śródmieściu, które zostały sprecyzowane w Institute of Design Kielce. Przedsiębiorcy na Rynku mieli szansę zaczerpnąć porad i konsultacji uczestników kursu. Nawiązana współpraca pozwoliła ustalić potrzeby i upodobania przedsiębiorców, skonfrontowane z wytycznymi ustalonymi przez projektantów. Trwający trzy miesiące projekt miał na celu pobudzenie świadomości przedsiębiorców, mieszkańców i urzędników, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za otaczającą nas przestrzeń.

 

 

Prowadzący:

  • Ukończył architekturę w TU Delft w Holandii, Vitus Bering w Danii oraz na Politechnice Wrocławskiej. Studiował również rzeźbę na ASP we Wrocławiu i w hiszpańskiej Walencji. Uczestniczył w wielu plenerach, wystawach i warsztatach odbywających się w Polsce i zagranicą. Prowadził grupy studentów na warsztatach projektowych, jak i podczas zajęć akademickich.

    pełne bio

  • Judyta Marczewska jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydziału Form Przemysłowym, w Katedrze Komunikacji Wizualnej. Obecnie w Institute of Design Kielce prowadzi pracownię Komunikacji Wizualnej oraz realizuje projekt Italian Design School. Interesuje ją projektowanie wydawnictw, książka artystyczna oraz kompleksowa identyfikacja wizualna. Autorka wystawy GenoType - O pochodzeniu Litery.

    pełne bio