3-12 lipca 2015

Typozine

Data

9 lipca, godz.: 15:00-19:00
10-11 lipca, godz.: 12:00-16:00

Lokalizacja: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia | Budynek IV | Sala F0.02

Zapisy:

miejsc
Konieczne zapisy!

Miejsce:

PPNT Gdynia
Al. Zwycięstwa 96/98

Chcemy wspólnie podjąć próbę stworzenia subiektywnego, typograficznego portretu miasta Gdyni. Inspiracją jest wspólne odkrywanie i subiektywny przegląd typografii miasta zakorzenionej w tradycji lokalnej. Dodatkowo uczestnicy warsztatów będą mieli okazję zapoznać się z systemem drukowania na RISO, poznać historię i najlepsze przykłady projektów wykonanych tą techniką.

Warsztaty "Typozine" są częścią większego projektu, w którym za cel stawiamy sobie stworzenie swoistego "Atlasu Polski".

Efektem warsztatów będzie wydawnictwo (samizdat) wydrukowane przy pomocy risografu w limitowanym nakładzie 100 egz.

Warsztaty są skierowane są do grona profesjonalnych projektantów oraz sympatyków szeroko pojętej kultury wizualnej i typografii.

WAŻNE: Na warsztaty prosimy zabrać komputery wyposażone w pakiet CS - indesign, photoshop, ilustrator

 

 

Prowadzący:

  • Współwłaściciel studia projektowego Type2 z siedzibą w Warszawie. Realizuje projekty z szerokiego zakresu komunikacji wizualnej – od grafiki wydawniczej, poprzez identyfikację, plakaty, projektowanie wystaw oraz systemów nawigacji, po projektowanie i wdrażanie serwisów internetowych. Jego prace zostały wyróżnione m.in. nagrodami KTR, Dobry Wzór oraz nominacjami do nagrody Projekt Roku.

    pełne bio