3-12 lipca 2015

Aleksandra Tatarczuk

Historyczka sztuki, managerka kultury, animatorka kultury i ogrodniczka miejska; na co dzień specjalista ds. PR w Gdańskiej Galerii Miejskiej, założycielka pracowni Dwie Ole, współzałożycielka marki Miasto do usług, zajmującej się projektowaniem dobrych usług dla miasta;  realizatorka projektów społecznych i edukacyjnych; założycielka dwóch funkcjonujących ogrodów społecznych w Gdańsku; tworzy dobre przestrzenie miejskie (placemaking) i współpracuje ze społecznością (crowdsourcing); w swoich projektach wykorzystuje sztukę i ogrodnictwo miejskie jako narzędzia mediacji, a także metodykę zmiany społecznej i design thinking.

----

Pracownia Dwie Ole

Skupia animatorów, projektantów i producentów od 2010 roku działających razem w obszarze projektowania zmiany społecznej, szeroko rozumianej edukacji i animacji oraz promocji i rozwoju dziedzictwa kulturowego.

Realizujemy warsztaty i szkolenia dla dorosłych i dzieci z obszaru sztuk wizualnych oraz edukacji kulturalnej, jak i kompleksowe programy artystyczne i edukacyjne w oparciu o statutową działalność firm/fundacji instytucji.

Tworzymy nowe projekty i usługi, jak i rozwijamy i dopasowujemy programy do już istniejących działań naszych partnerów.

Pracujemy z odbiorcami – użytkownikami, wsłuchując się w ich potrzeby, sięgając po różne narzędzia jak community arts, design thinking, placemaking, crawdsourcing, partycypacja społeczna, wolontariat czy miejskie ogrodnictwo; wypracowując akceptowalny przez wszystkie strony program bądź usługę.

Współpracowałyśmy przy tworzeniu i realizacji projektów z takimi instytucjami jak: Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku, Gdańska Galeria Miejska, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, Stowarzyszenie A Kuku Sztuka, Gdyński Park Naukowo-Technologiczny, Nadbałtyckie Centrum Kultury.