3-12 lipca 2015

PPPP. Rygalik. Istota rzeczy.

Data

4 lipca - 4 października

Lokalizacja: Muzeum Miasta Gdyni

Godziny otwarcia:
Wtorek, środa, piątek: 10.00 – 18.00
Czwartek: 12.00 – 20.00
Sobota, niedziela i święta: 10.00 – 17.00

Miejsce:

Strefa miasto

To już druga odsłona cyklu Polskie Projekty Polscy Projektanci. W zeszłym roku można było oglądać prace prekursora polskiego designu, Zbigniewa Horbowego. Podczas tegorocznej edycji Gdynia Design Days przybliżymy osiągnięcia Tomka Rygalika, uznanego na świecie młodego polskiego projektanta oraz prowadzonej przez niego pracowni Studio Rygalik.

Rygalik. Istota rzeczy przedstawi najważniejsze prace tego utalentowanego projektanta, który swoje doświadczenie zdobywał w najlepszych międzynarodowych biurach projektowych,  m.in. w USA i Wielkiej Brytanii. Jego projekty realizowane były  w wielu ważnych miejscach i instytucjach w Europie. Rygalik jest także cenionym projektantem mebli oraz wykładowcą Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wystawa zorganizowana w Muzeum Miasta Gdyni ma być okazją nie tylko do pokazania bogatego dorobku Rygalika, ale także do wprowadzenia widza w proces projektowy i powstawanie produktu. Spróbujemy w ten sposób uchwycić Istotę Rzeczy oraz opowiedzieć o wartości designu.

Wernisaż wystawy odbędzie się 4 lipca o godz. 18:00 w Muzeum Miasta Gdyni.

Muzeum Miasta Gdyni

 

Prowadzący:

  • Historyk sztuki i designu. Kieruje Ośrodkiem Wzornictwa Nowoczesnego Muzeum Narodowego w Warszawie. Opiekuje się kolekcją wzornictwa, głównie meblami i szkłem w Polsce po 1945 r. oraz wzornictwem najnowszym. Współorganizowała wiele wystaw, w tym kilka znaczących np.: „Spółdzielnia Artystów ŁAD”, Warszawa, Łódź 1997-1998; „Rzeczy pospolite – polskie wyroby 1899-1999”, Warszawa, Kraków, Poznań 2000-2001; „Chcemy być nowocześni.

    pełne bio

  • Studiował architekturę na Politechnice Łódzkiej oraz wzornictwo przemysłowe w PrattInstitite w Nowym Jorku. Współpracował z wieloma firmami projektowymi w Stanach Zjednoczonych, m.in. z Kodakiem, Polarioidem, MTV, PerkinElmer, Dentsply, Unilever, Dupont. Studiował również w Royal College of Art, po czym został pracownikiem naukowym w zespole badawczym przy RCA. W tym samym czasie założył własne studio projektowe z siedzibą w Londynie i Łodzi.

    pełne bio