3-12 lipca 2015

Pomorski Grid

Data

7 lipca, godz.: 12:00-18:00
8 lipca, godzi.: 12:00-18:00

Lokalizacja: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia | Budynek IV F0.28

Zapisy:

miejsc
Konieczne zapisy!

Miejsce:

PPNT Gdynia
Al. Zwycięstwa 96/98

Dwudniowe warsztaty dla studentów kierunków projektowych będą skupiać się na ćwiczeniu umiejętności pracy kompozycyjnej na siatce modułowej. Zalecamy udział we wcześniejszym wykładzie prowadzonym przez Mariana Misiaka, który wprowadzi w tematykę geometrii w projektowaniu graficznym (i nie tylko). Uczestnicy otrzymają materiał, który będą musieli opracować i zaadaptować do własnego projektu, dobierając przy tym typografię opartą na zasadach geometrii, "skonstruowaną". Efektem warsztatów będą plakaty promocyjne będące punktem wyjścia dla bardziej rozbudowanej identyfikacji wizualnej.

WAŻNE: Na warsztaty trzeba zabrać własny komputer wyposażony w Adobe Illustrator, ewentualnie dodatkowo Photoshop.

 

 

Prowadzący:

  • Filip Tofil i Urszula Janowska. Oboje studiowali w Akademii Sztuk Pieknych w Warszawie oraz École Nationale Supérieure des Arts Décoratifs (ENSAD) w Paryżu. Współtworzą Syfon Studio, zajmują się interakcją wizualną. Bazując na kilkuletnim doświadczeniu oraz rzetelnym research’u tworzą śmiałe koncepcje graficzne dla firm i instytucji.

    pełne bio

  • Członek STGU, w 2013 z wyróżnieniem ukończył wydział grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Projektuje książki dla dzieci, plakaty, ilustracje, identyfikacje wizualne wydarzeń kulturalnych, prowadzi warsztaty typograficzne dla dzieci. Ilustrował między innymi w Time Magazine, The New York Times, Gazecie Wyborczej. Jego prace były wielokrotnie nagradzane w kraju i za granicą.

    pełne bio