3-12 lipca 2015

Parametryczna wizualizacja sieci społecznościowych

Data

9-11 lipca, godz. 10:00-17:00

Lokalizacja: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia | Budynek IV | Sala F0.17

Zapisy:

miejsc
Konieczne zapisy!

Miejsce:

PPNT Gdynia
Al. Zwycięstwa 96/98

Wizualizacja danych jest zazwyczaj wykonywana za pomocą wąsko wyspecjalizowanych programów (Excel itp.) lub środowisk programistycznych takich jak Processing. Zależnie od wybranej metody, są to podejścia albo bardzo ograniczające, albo wymagające znajomości języków programowania.

Rozwiązaniem może być zastosowanie programowania wizualnego. Jednym z najbardziej rozpowszechnionych środowisk opartych o ten koncept jest Rhino/Grasshopper. Wraz z rozwojem społeczności GH pojawiły się rozszerzenia do Grasshopper'a, które znacząco ułatwiają stosowanie tego programu w innych celach niż modelowanie 3d. W trakcie trzydniowych warsztatów nauczymy się technik programowania wizualnego oraz projektowania parametrycznego by następnie wykorzystać tą wiedzę w celu wizualizacji danych zebranych z Twittera bądź innych źródeł.

 

Prowadzący:

  • Absolwent wydziału Architektury i Urbanistyki Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (rocznik 2012). Jako architekt i jednocześnie programista, stara się łączyć te dwa zajęcia. Skupiony na projektowaniu parametrycznym i generatywnym, postrzega te metody jako naturalny sposób myślenia projektowego. Popularyzator projektowania parametrycznego, współorganizator wielu międzynarodowych warsztatów, współautor pierwszej polskiej strony traktującej o tym zagadnieniu (projektowanieparametryczne.pl), współadministrator jednej z największych społeczności skupionych na projektowaniu parametrycznym (3d dreaming).

    pełne bio