3-12 lipca 2015

Otwarta Przestrzeń Publiczna - Partycypacja

Data

9 lipca, godz.: 19:00-19:30

Lokalizacja: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia | Budynek III | Sala F/H

Miejsce:

PPNT Gdynia
Al. Zwycięstwa 96/98

W jaki sposób mieszkańcy miast mogą wpływać na wygląd przestrzeni publicznej? Dlaczego warto zmienić perspektywę patrzenia na swoje najbliższe otoczenie?

Podstawą do realizacji projektów w przestrzeni publicznej jest zadawanie pytań. Nie wystarczy teoretyczna analiza danej przestrzeni i zagadnienia przez projektanta, pytania należy kierować do mieszkańców aglomeracji miejskich. Z reguły zarządzamy tylko prywatną i nam najbliższą przestrzenią, ale przecież możemy mieć wpływ na przestrzenie miasta, w którym żyjemy, pracujemy, mieszkamy, odpoczywamy, dlatego Pracownia Przestrzeni Publicznej w swych projektach kładzie ogromny nacisk na konsultacje społeczne.

 

Prowadzący:

  • Studiowała architekturę w na Politechnice Gdańskiej oraz w Institut Supérieur d’Architecture La Cambre w Brukseli. Pracowała jako architekt w biurach w Polsce, Belgii, Niemczech oraz Chinach.

    pełne bio

  • Ukończył architekturę w TU Delft w Holandii, Vitus Bering w Danii oraz na Politechnice Wrocławskiej. Studiował również rzeźbę na ASP we Wrocławiu i w hiszpańskiej Walencji. Uczestniczył w wielu plenerach, wystawach i warsztatach odbywających się w Polsce i zagranicą. Prowadził grupy studentów na warsztatach projektowych, jak i podczas zajęć akademickich.

    pełne bio