3-12 lipca 2015

JĘZYK-DESIGN-KULTURA, czyli SIECI znaczeń, potrzeb, idei, marzeń, projektów

Data

7 lipca, godz. 19:30-21:00

Lokalizacja: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia | Budynek III | Sala F/H

Miejsce:

PPNT Gdynia
Al. Zwycięstwa 96/98

Produkty innowacyjne potrzebują mądrej komunikacji, którą też trzeba odpowiednio zaprojektować. Co w związku z tym projektanci czerpią z kraju, a dokładniej: jego sieci znaczeń i językowych konotacji, by później to co stworzą, oddać w ręce społeczeństwa?

Wykład jest próbą odpowiedzi na pytania stawiane w procesie projektowania produktu, jego rozwoju, promocji i sprzedaży.

Język – design – kultura przenikają się wzajemnie, ponieważ nie ma projektowania bez nazywania: potrzeb, funkcji, a w fazie finalnej nadania także „imienia” dziełu. Zawsze projektujemy w danym języku i w danej kulturze – mówimy skandynawski design, francuski sznyt, włoski styl – nie bez kozery, nie chodzi nam tylko o lokalizację, a o cały kulturowy anturaż.

Co potem? Potem jest branding – również oparty na słowie, znaczeniach i sieci konotacji. Słowo to nie tylko nazywanie. To też kreacja marki i komunikowanie najważniejszych dla niej wartości po to, by trafić do odbiorcy ze swoim produktem - wartościowym i użytecznym.

 

 

Prowadzący:

  • Doktor językoznawstwa, copywriter. Swoje doświadczenie zawodowe zdobyła w pracy dla magazynów z sektora architektura i wyposażenie wnętrz oraz w redakcji portalu Wirtualna Polska w dziale: design i dobra luksusowe. Obecnie prowadzi własną agencję marketingową SERCE SŁOWA i pisze bloga: mamanabahama.blogspot.com.

    pełne bio