3-12 lipca 2015

Deska surfingowa – o przygodzie, międzynarodowej współpracy i personalizacji produktów

Data

5 lipca, godz. 20:15-21:00

Lokalizacja: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia | Budynek III | Sala F/H

Miejsce:

PPNT Gdynia
Al. Zwycięstwa 96/98

Dorota Kabała opowie o swoim doświadczeniu realizacji deski surfingowej w Brazylii, we współpracy z rzemieślnikiem. Opowie z jednej strony o pasji i emocjach, a z drugiej o narzędziach, procesie projektowania i produkcji.

Przybliży tradycyjną metodę pracy rzemieślnika-shaper’a opisując jej wady i zalety, odnosząc ją do współczesnych sposobów produkcji. Poruszy tematykę personalizacji projektów oraz kwestię automatyzacji produkcji – w odniesieniu bezpośrednio do desek surfingowych oraz nawiązując do szerszego kontekstu personalizacji i automatyzacji ogólnie. Wykład ilustrowany będzie bogatą dokumentacją fotograficzną projektu realizowanego przez studio We design for physical culture z brazylijskimi shaper’ami.

 

Prowadzący:

  • Projektantka, specjalizuje się w projektowaniu dla sportu. Prowadząc studio projektowe We design for physical culture (www.wedesignforphysicalculture.com), współpracuje z producentami, m.in. sprzętu do kitesurfingu - Nobile oraz instytucjami związanymi ze sportem i rekreacją, m.in. Stadionem Narodowym w Warszawie, współpracuje z shpaer’ami brazylijskimi przy realizacji w pełni personalizowanych desek surfingowych.

    pełne bio