3-12 lipca 2015

Data Aktywizm

Data

6 lipca, godz. 16:00-20:00
7-8 lipca, godz. 15:00-19:00

Lokalizacja: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia | Budynek IV | Sala F0.17, Gdynia

Zapisy:

miejsc
Konieczne zapisy!

Miejsce:

PPNT Gdynia
Al. Zwycięstwa 96/98

Celem warsztatów będzie poszukiwanie alternatywnych form przedstawiania danych - w tym przypadku dot. Gdynia Design Days. Wykresy, diagramy zmieniają dane w nudny zlepek cyfr, minimalizując ich siłę oddziaływania na wyobraźnię, natomiast źle zaprojektowane infografiki gubią ich znaczenie.

Będziemy się bawić danymi, zamieniać na dźwięki, kolory, litery, może i dobre ciasto:) Wszystko po to by na końcu nadać im formę projektu/koncepcji funkcjonalnego produktu - fizycznego lub cyfrowego.

Ważną umiejętnością jest zbieranie danych, poszukiwanie i ich synteza. Dlatego uczestnicy będą sami poszukiwali danych i inspiracji w przestrzeni festiwalowej. Poznając źródło danych można pełniej przekazać jego specyfikę, emocje i dobrać sposób prezentacji.

WAŻNE: Na warsztat należy przynieść własny komputer.

Prowadzący:

  • Od 2010 roku prowadzi blog Łowcy Dizajnu. Robi to z pasją, dlatego dostał możliwość współpracy z Oskarem Ziętą w roli PR Managera Jako bloger współpracował z taki markami jak Heineken czy Absolut. Analizuje design z różnych punktów widzenia, dlatego obecnie pisuje do magazynu FUTU, a wcześniej dla F5 czy DesignAlive. Lubi również nadawać fizyczny wymiar słowu pisanemu, dlatego współtworzy wydawnictwo Unpubleashed.

    pełne bio