3-12 lipca 2015

Akademia Pana Technika

Data

3-12 lipca, godz. 10:00-20:00

Lokalizacja: Park Naukowo-Technologiczny Gdynia | Budynek IV | Laboratorium Innowacji Społecznych

Miejsce:

PPNT Gdynia
Al. Zwycięstwa 96/98

Akademia Pana Technika to interaktywna wystawa i warsztaty, które połączą naukę z doświadczaniem i zabawą. Projekt ma w prosty sposób wprowadzać najmłodszych w fascynujący świat techniki oraz uczyć jej podstaw. Instalacje wymagają kombinowania, myślenia, kuszą możliwością samodzielnego sprawdzenia i poznawania „jak to działa”. Stymulują dalsze poszukiwania i zadawanie pytań. Akademia Pana Technika ma kształtować umiejętności analityczne i zachęcać do tworzenia, a nie tylko użytkowania technologii.

Zostań technikiem i sam coś zmajstruj!

Wkraczając do Akademii znajdziesz się w niezwykłym domu Pana Technika. Pan Technik od małego uwielbiał majsterkować, bawić się i muzykować. Marzył, aby samemu tworzyć nowe gry i budować instrumenty. Dlatego zgłębił tajniki konstruowania i przyswoił potrzebną technologię. Dzięki tej wiedzy przedmioty codziennego użytku, w jego mieszkaniu, zmienił nie do poznania. Sam zobacz! W każdym z pomieszczeń znajdziesz niezwykłe instalacje do zabawy i eksperymentowania. W garażu mieszka Lo Fi Robot zachęcający do konstruowania. W kuchni garnki, widelce i bakłażany zadźwięczą tak, jak na nich zagrasz. W ogrodzie znajdziesz ławkę, na której zasiadając z przyjacielem, wykonasz koncert dotykiem, a w salonie wchodzenie po schodach zamieni się w fantastyczną przygodę. Nawet się nie zorientujesz, jak budowanie instrumentów i gier, programowanie, czy obsługa czujników staną się dla Ciebie „bułką z masłem”. Instalacje zbudowane są na bazie: MaKey MaKey, Bar Conductive, Lo Fi Robot, Arduino, RaspberryPi.

Akademia Pana Technika to doświadczalna wystawa i warsztaty, które w prosty i radosny sposób wprowadzają w świat elektronicznych eksperymentów.

Przybywaj! Pan Technik czeka na Ciebie!

W przestrzeni wystawy znajdziecie również znakomitą księgarnię BookOff oferującą tytuły związane tematycznie z Akademią.

Naszą misją jest stworzenie miejsca, w którym wiedzę zdobywasz przez doświadczanie i zabawę. Posługując się gotowymi zestawami technicznymi zaprojektowaliśmy interaktywne instalacje z otaczających nas przedmiotów. Poprzez nie pokazujemy możliwości wykorzystywania technologii na co dzień. Uczymy programowania i konstruowania. Chcemy popularyzować technologię dostępną i zrozumiałą, której brakuje w naszym środowisku. Chcemy w prosty sposób wprowadzić najmłodszych w fascynujący świat techniki.

Dla kogo?

_juniorów w wieku 7-14
_rodziców juniorów
_nauczycieli i edukatorów zainteresowanych tematyką
_wszystkich co chcą się świetnie bawić i oswoić techniczny świat

Zespół:

Kurator: Małgosia Żmijska
Współpraca merytoryczna: Emilia Kołowacik, Sven Ehmann, Maciej Wojnicki
Organizacja: Emilia Kołowacik i Małgosia Żmijska
Kontakt z mediami: Julia Cieszko
Aranżacja: Gdyby
Opracowanie graficzne: Dominika Gan

Wystawie towarzyszy program warsztatów i oprowadzań kuratorskich.

Wernisaż wystawy odbędzie się 4 lipca o godz. 13:00 w Laboratorium Innowacji Społecznych

Patronat medialny: DesignAlive, Fpięć, CzasDzieci.pl, Qlturka.pl, Fathers, Trójmiasto.pl, Radio Gdańsk

Prowadzący:

  • Socjolog ze społecznym podejściem do designu i doświadczony moderator procesów kreatywnych. Przez ostatnie 5 lat Dyrektor Wykonawcza oraz Dyrektor ds. Rozwoju Łódź Design Festival. Współtwórca plebiscytu i wystawy must have, prezentującej najlepsze polskie wdrożenia wzornicze.

    pełne bio

  • Socjolog i doświadczony moderator procesów kreatywnych. Od 2005 r. aktywnie organizowała i współorganizowała liczne wydarzenia kulturalne zlokalizowane na pograniczu sztuki i biznesu w Polsce i na świecie. Dyrektor Programowa Łódź Design Festival.

    pełne bio