3-12 lipca 2015

Gdynia Design Days na ŁDF

W tym roku jedziemy do Łodzi z wystawami: SIECI - Nowa miejska przestrzeń Gdyni oraz DOM.OSIEDLE.MIESZKANIE - przestrzeń życia Polaków. Zapraszamy do odwiedzania wszystkich tych, którzy nie mieli okazji odwiedzić nas w Gdyni i tych, którzy chcą ponownie odwiedzić wystawy.

Wystawy odnoszą się do jakości życia Polaków, do relacji sąsiedzkich, dynamiki zmian i ich wpływu na nasze codzienne funkcjonowanie.

Dynamizm miejskiego życia powoduje, że pewne procesy i relacje społeczne stają się niewidoczne w przestrzeni lub siłą rzeczy — marginalizowane. Zmiany te decydują o naszych codziennych wyborach.Na wystawie SIECI (kuratorzy: Grupa Razy2) projektanci próbują pokazać, że niewielkie zmiany mogą znacząco wpłynąć na poprawę jakości życiai sposób postrzegania otoczenia. O zmianie i postrzeganiu życia na osiedlu z perspektywy mieszkańca-sąsiada w sposób bardzo złożony opowiada wystawa DOM.OSIEDLE.MIESZKANIE (kuratorzy: Atelier Starzak-Strębicki). Przedmiotem analiz badawczych stały się założenia architektoniczne oraz życie codzienne i sposoby myślenia o przestrzeni mieszkalnej, obecne na trzech rodzajach osiedli: modernistycznych osiedlach przedwojennych, PRL-owskich osiedlach z wielkiej płyty oraz współczesnych osiedlach deweloperskich.

Gdzie nas szukać podczas ŁDF? SIECI / DOM.OSIEDLE.MIESZKANIE

Zapraszamy!